ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Карате битиметься за місце в програмі ОІ-2024/

Карате битиметься за місце в програмі ОІ-2024

Французький каратист Стівен Да Коста, олімпійський чемпіон Токіо-2020, виступає в авангарді боротьби за включення карате до програми Літніх Олімпійських ігор 2024 року, які пройдуть у Парижі. Він розраховує на міжнародну підтримку світової спільноти карате.

Як відомо, Організаційний комітет ОІ-2024 не включив карате, яке дебютувало в Токіо-2020, до програми Ігор у Парижі. Натомість ОК віддав місце в програмі брейкдансу – разом із ще трьома видами спорту, згідно з правом господарів Олімпіади – скелелазіння, скейтбордінг та серфінг. За бортом олімпійської програми залишились також бейсбол та софтбол, які були в програмі Токіо-2020.

Нагадаємо, що своє рішення ОК Париж-2024 прийняв у лютому 2019 року, воно було затверджене виконкомом Міжнародного олімпійського комітету в грудні того ж року.

Аргументація та мотивація ОК стосовно брейкдансу були такі: французькі організатори прагнуть осучаснити олімпійську програму за рахунок популярних у молоді вуличних розваг, щоб зробити її більш цікавою та привабливою для молодих користувачів соцмереж.

Це рішення є остаточним. Проте після олімпійського турніру з карате в Токіо-2020 у спортивному середовищі виникла тверда думка про несправедливість виключення карате з програми ОІ-2024. В авангарді тих, хто не згоден з відсутністю карате на Олімпіаді в Парижі, йде француз Стівен Да Коста, перший в історії олімпійський чемпіон з карате (куміте, -67 кг).

Відразу після своєї перемоги в Токіо 24-річний Да Коста заявив, що він не хоче бути першим та водночас стати останнім олімпійським чемпіоном-каратистом. Він щиро здивований – чому ОК Париж-2024 позбавив нагоди порадуватись домашньому олімпійському турнірові 250 тисяч французів, які займаються карате. Адже загальновідомо, що саме у Франції карате має найбільшу популярність серед країн Європи. У Токіо карате довело всім свою видовищність, азарт, емоції, цікавість. «А чому саме брейкданс?» - запитує Да Коста. На його переконання, це не стільки спорт, скільки мистецтво. То ж чому, скажімо, не сальса чи танго?

Є й такий цікавий момент. Голова ОК Тоні Естанге, головний прибічник брейкдансу та супротивник наявності карате в програмі паризьких Ігор, є триразовим олімпійським чемпіоном з гребного слалому на каное. І свою нагоду виграти перше олімпійське золото він отримав, коли його вид спорту після тривалої боротьби був включений до програми ОІ-2000 у Сіднеї.

Стівен Да Коста та його прихильники апелюють до пам’яті та спортивного сумління пана Естанге. І вони роблять це не лише у формі дописів у соцмережах. Да Коста заручився підтримкою міністерки спорту Франції Роксани Марасіняну та у середині серпня провів низку зустрічей з депутатами парламенту. Його ціль – звернутись до президента Франції Еманюеля Макрона та переконати його вплинути на керівництво ОК, щоби вони переглянули своє рішення та знайшли шлях для потрапляння карате в програму ОІ-2024.

114 парламентарів звернулись з відкритим листом до Тоні Естанге. А депутатка від департаменту Буш-дю-Рон Моніка Мішель організувала петицію з вимогою повернути карате до олімпійської програми.

Втім, головна надія пов’язана саме з президентом Макроном. Стівен Да Коста та його колеги потребують міжнародної підтримки. Поки що єдиний, хто звернувся до Тоні Естанге з приводу карате, це президент Федерації карате Марокко Мохамед Муктабіль.

Українська федерація карате щиро прагне бачити наш спорт у Парижі-2024. Ми підтримуємо ініціативу Стівена Да Кости та будемо зі свого боку апелювати до керівництва ОК Париж-2024, а за потреби і до президента Еманюеля Макрона.

Шанси на нашу перемогу не надто великі, але надія вмирає останньою. Якщо нічого не робити – точно нічого не буде. А коли вже доля послала світовому карате Стівена Да Косту, французького олімпійця, який може та хоче воювати за карате у своїй державі, ми просто зобов’язані зробити все можливе та належне.

Карате у Парижі – бути! Наше наступне покоління, що йде  за Горуною, Терлюгою, Серьогіною, має отримати свій шанс поборотись за найпрестижніші медалі у світовому спорті!  

Прес-служба УФК