ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Аніта Серьогіна – у фіналі чемпіоната світу!/

Аніта Серьогіна – у фіналі чемпіоната світу!

На 25-му чемпіонаті світу, який проходить у Дубаї, Аніта Серьогіна вийшла у фінал. Катерина Крива та Галина Мельник боротимуться за бронзові фінали у втішних сутичках.  

Найтитулованіша каратистка України Аніта Серьогіна вийшла у фінал чемпіонату світу в категорії -61 кг. На шляху до фіналу вона здолала Лінн Шенн (Нідерланди) – 1:0, Анте Стіляну (Кіпр) – 1:0, Індіру Зунігу (Іспанія) – 1:1, Анну-Йоханну Нільссон (Швеція) – 2:0 Хайю Джумаа (Канада) – 0:0 (по хантею).

Вперше в історії маємо українську фіналістку чемпіонатів світу. Нагадаємо, що нашим найвищим досягненням серед жінок була бронза мундіалю 2016 року – від тієї ж Аніти Серьогіної.

Таким чином, 31-річна Аніта вже як мінімум повторила результат збірної України на попередньому чемпіонаті світу (Мадрид-2018), де в нашому активі була срібна медаль Валерія Чоботаря.

Також нагадаємо, що чорноморська зірка свого часу принесла українському карате першу в історії нагороду великого дорослого чемпіонату (першість Європи 2012, Тенеріфе, срібло).

Але й проти першого українського світового золота теж ніхто б не заперечував. Втім, це завдання дуже непросте: адже у фіналі (субота, 20 листопада) Аніті протистоятиме сербка Йована Прекович, олімпійська чемпіонка Токіо, діюча чемпіонка світу, діюча чемпіонка Європи. Саме Прекович у фіналі першості Європи 2021 у хорватському Поречі перемогла Аніту (2:0). Також сербка завдала Аніті поразки в груповому олімпійському турнірі (6:4), щоправда за сумнівних суддівських рішень.

Отже вихованка Олександра Тонкошкура має можливість повернути суперниці борг. А чому б ні? Інколи програють усі – навіть Рафаель Агаєв або Анжеліка Терлюга. А Аніта Серьогіна любить говорити, що вона важко працює в залі на тренуваннях, а на змаганнях приходить забрати своє. Тож, може, в суботу таки вдасться забрати своє?

Ми щиро цього бажаємо, тримаємо кулаки та вітаємо Аніту й Олександра Тонкошкура з черговим історичним досягненням.

Додамо, що завтра наші Катерина Крива (-50 кг) і Галина Мельник (-68 кг) битимуться у втішних сутичках. Вони програли майбутнім фіналісткам чемпіонату: Катя у першому бою – німкені Шарі Хубріх, а Галя – у третьому бою поступилася представниці Азербайджану. Бажаємо їм успішного шляху до бронзових фіналів.

А завтра у другій половині дня почнуться змагання в командному куміте. Вболіваємо за наших!     

Трансляція бронзових і золотих фіналів  – на телеканалі Х-Спорт: https://xsport.ua/online/

Бій Аніти Серьогіної – 20 листопада, 15:20.

Прес-служба УФК