ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Валерій Галан: дідусь українського карате/

Валерій Галан: дідусь українського карате

Валерій Галан – володар 7 дану по карате , 5 дану по джиу-джітсу.  Автор книг, учбових фільмів.    

Валерій Галан народився в 1958 році на Буковині. Почав займатися в Чернівцях самбо, тому що йому подобалось бойове мистецтво. Коли вступив до морехідного училища у Владивостоці, то там познайомився з людьми, які займалися карате.

«Тоді це було дуже екзотично, - згадує сенсей Галан. – Мало хто знав про карате, але мене в ньому привабила філософія, підхід до самовдосконалення. Коли я займався самбо, трохи боксом, то бачив фізичне удосконалення, проте там не було духовності, тієї інтелектуальної підготовки, яку давали саме майстри карате. Тому це мене притягло. Я почав там займатися. Потім мені так пощастило, що я жив у Японії, тренувався у відомих майстрів карате-до та джиу-джітсу…»

Після завершення служби у спеціальних військах Валерій Галан повернувся до рідного міста Чернівці і розпочав роботу зі створення власної школи бойових мистецтв на підставі отриманих знань та бойового досвіду. Результатом його зусиль стало створення Міжнародної федерації карате-до сін-сьобу, яка в 1991 році об’єднала понад 80 клубів з різних куточків колишнього Радянського Союзу. Центром МФКД сін-сьобу стало місто Чернівці.

Треба згадати, що до повернення в Україну Валерій Галан працював у Москві, де очолював «Всесоюзный центр изучения боевых единоборств» при Академії наук СРСР – першу структуру, яку дозволили після відомої заборони карате в Радянському Союзі. Всі клуби карате, які відроджувалися в СРСР, відроджувалися через Галана: Держкомспорт посилав його в різні куточки країни, де він проводив збори та семінари й відбирав тих людей, які б могли повести карате далі.

«Коли в 1991 році Радянський Союз розвалився, - розповідає сенсей Галан, - ми створили федерацію карате, яку назвали «Сін-Сьобу» (реальна боротьба) – для того, щоб туди могли увійти різні стилі карате. Тоді в незалежній Україні створили федерацію із центром в Сумах. Ми туди вступили, і вже за три роки з нами ніхто не хотів змагатися – мої команди завжди брали вищі міста на всіх турнірах».

Насправді, серед учнів Валерія Галана чимало видатних спортсменів, що зараз є провідними українськими інструкторами та організаторами карате. Це президент Української федерації карате Сергій Левчук, віце-президент УФК Іван Дутчак, голова фінансового комітету УФК Андрій Білоскурський, суддя міжнародної категорії Станіслав Золотухін, головний тренер національної збірної України Антон Нікулін та інші.

Сенсей Галан називає їх своїми дітьми, а їх учнів – своїми онуками в карате. Тому його з повагою називають «дідусем українського карате».

Діяльність Валерія Галана не обмежується спортом. Він – відомий ресторатор та готельєр в Україні та Європі. Автор успішних проектів, які побудовані в національних традиціях та  направлені на пропаганду української історії культури, традицій: «Легенда Карпат» (Карпати, Україна); «Мігово» (Карпати, Україна); «Фортеця Гетьмана» (Київ, Україна); «Замок Лужец» (Карлові Вари, Чехія). Автор, керівник та інвестор проекту Галерея-музей «Історія становлення української нації».

Валерій Галан, справжній український патріот, є людиною великого балансу. У карате – балансу між фізичною та духовною складовою; у роботі – балансу між бізнесом, спортом та громадською діяльністю: у житті – балансу між персональним успіхом та тим, що людина робить для інших людей та для своєї країни.

Українська родина карате вітає сенсея Галана з ювілеєм та бажає йому довгих років життя та плідної праці й успіхів на всіх напрямках.