ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Зальцбург, Серія А: бронзовий дубль та важливий досвід /

Зальцбург, Серія А: бронзовий дубль та важливий досвід

1-3 березня в Зальцбурзі (Австрія) пройшов перший етап Серії А Karate. Українські спортсмени везуть з турніру дві бронзові нагороди.

Турнір у Зальцбурзі встановив рекорд за кількістю учасників – в змаганнях виступили 2059 спортсменів з 99 країн світу.

Рекордним було й число представників України – 79 каратистів. Втім, наш медальний здобуток виявився не надто великим: дві бронзові медалі, які здобули Анжеліка Терлюга (-55 кг) та Галина Мельник (-68 кг). Також за бронзу билися Стас Горуна (-75 кг) та Валерій Тумаков (-84 кг), але їм не пощастило.

 

Напружений змагальний календар, певна втома, постійний психологічний тиск щодо необхідності набирати рейтингові очки – все це впливає на виступи спортсменів. У Зальцбургу також дався взнаки високий рівень конкуренції при не завжди якісному суддівстві.

Попри це, треба відзначити, що чимало українських каратистів виступили дуже непогано, пройшли кілька кіл змагань. Зокрема, по 4 бої на турнірі провели Анна Чеголя (-50 кг), Анастасія Степашко (68+ кг), Денис Копитко (-67 кг), Євген Дишловенко (-67 кг).

Вже традиційно не лишилася поза п’єдесталом лідер збірної України Анжеліка Терлюга. Вихованка Дениса Морозова розтрощила суперниць з Канади (8:0), Чехії (5:1), Нідерландів (4:1), потім здолала сильну єгиптянку Ясмін Аттіа (3:1), а у чвертьфіналі – Алесандру Хасані з Хорватії (1:0). Але у півфіналі Ліка поступилася  майбутній чемпіонці Тарават Хаксар з Ірану (0:2). У бронзовому фіналі одеситка знищила Сабіну Захарову з Казахстану – 7:0.

Порадувала ще одна членкиня Tokyo Team Галина Мельник. Львів’янка перемогла суперниць з Нідерландів (6:0), Іспанії (5:0), Сербії (3:1). Та у чвертьфіналі вихованка Антона Нікуліна програла майбутній чемпіонці, досвідченій Алісі Бухінгер з Австрії – 0:4. У втішальних сутичках Галина здолала Катріну Педерсен з Данії (0:0), та у бронзовому фіналі – Лі Гон з Китаю (6:2).

Стас Горуна, якому 1 березня виповнилося 30 років, послідовно переміг суперників з Італії (3:0), Ісландії (3:0), Тайпею (0:0), Турції (1:0). У чвертьфіналі українець здолав Сайєда Ахмаді з Єгипту (4:2), проте у півфіналі поступився Ахмеду Аль Шарабі з Італії – 3:5. На жаль, у бронзовому фіналі Стас мінімально програв іранцеві Бахману Асгарі – 2:3.

Якщо до високих результатів Стаса Горуни ми давно звикли, то виступ Валерія Тумакова став приємною несподіванкою. Молодий каратист із Сум впевнено переміг суперників з Росії (6:0), Ірану (3:0), Боснії (3:0), Хорватії (6:1), Франції (8:0). У чвертьфіналі Валерій програв майбутньому чемпіону – іранцеві Махді Ходабахши (0:5). У втішальному бою українець завдав поразки Сергію Ігнатьєву з Росії (3:2), та у бронзовому фіналі програв досвідченому Айхану Мамаєву з Азербайджану (0:5).            

Взагалі турнір Серії А дав цінний турнірний досвід багатьом молодим українським каратистам. Втілювати цей досвід вони будуть вже в травні на другому етапі Серії А в Стамбулі.     

А найближчим великим стартом для провідних каратистів України стане 54-й чемпіонат Європи, який пройде 28-31 березня в Гвадалахарі (Іспанія).

 

Прес-служба УФК