ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Чемпіонат світу в Дубаї: ціль – найвища /

Чемпіонат світу в Дубаї: ціль – найвища

16-21 листопада в Дубаї пройде 25-й чемпіонат світу з карате. У змаганнях, що пройдуть у Hamdan Sports Complex, візьмуть участь 1054 атлети з 117 країн.

Чемпіонат світу в Дубаї мав відбутися минулого року, але був перенесений через пандемію COVID-19.

Україну на турнірі представлятимуть 17 спортсменів. У категорії ката виступатимуть Ярослав Федоров і Крістіна Вєнік. У категорії куміте у чоловіків змагатимуться: Нікіта Філіпов (-60 кг), Гнат Пак (-67 кг), Станіслав Горуна (-75 кг), Валерій Чоботар (-84 кг), Різван Талібов (84+ кг), Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал, Ігор Лагунов, Денис Копитко (усі – командне куміте). У жінок за нагороди боротимуться: Катерина Крива (-50 кг), Анжеліка Терлюга (-55 кг), Аніта Серьогіна (-61 кг), Галина Мельник (-68 кг), Анастасія Степашко (68+ кг), Діана Шостак (командне куміте). 

Головний тренер національної збірної України – Микола Сіраковський, це його дебютний чемпіонат світу на нинішній посаді. Допомагають йому Олександр Тонкошкур і Максим Невмержицький, а також – лікар збірної Тетяна Куртян.

Спортсмени провели тренувальний збір у Єгипті, усі перебувають у чудовій фізичній та психологічній формі і налаштовані показати оптимальні результати.

Наша мета та мрія – здобути чемпіонський титул, якого поки ще немає у колекції досягнень українського карате. Починаючи з 2014 року, наші спортсмени вибороли на мундіалях (які проводяться раз на два роки) одну срібну та три бронзові медалі.

Мета цілком реальна, адже у складі збірної України є справжні зірки світового карате: срібна призерка Олімпіади-2020, Гранд-віннер Прем’єр Ліги K1 (краща спортсменка у своїй ваговій категорії) Анжеліка Терлюга, бронзовий призер ОІ-2020, діючий чемпіон Європи Станіслав Горуна, триразова чемпіонка Європи Аніта Серьогіна, віце-чемпіон світу 2018 Валерій Чоботар. Ще декілька наших бійців, які знаходяться на високих позиціях у рейтингах Всесвітньої федерації карате (WKF), здатні поборотися за медалі будь-якої якості.

Медальні бої в індивідуальному куміте пройдуть 20 листопада. 

21 листопада на чемпіонаті пройде турнір пара каратистів. Україну представлятимуть Карина Айрапетян, Данило Зелінський, Віталій Кондратюк та Володимир Турко – усі в категорії ката на візках. 

Україна також буде представлена на чемпіонаті світу суддівською бригадою. На турнірі працюватимуть Михайло Соколов, Ольга Нікуліна, Олексій Коханець.

Бажаємо усім нашим успіху.

Прес-служба УФК