ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Молодіжка везе рекордну кількість нагород з чемпіонату світу/

Молодіжка везе рекордну кількість нагород з чемпіонату світу

26-30 жовтня в місті Конья (Туреччина) пройшов чемпіонат світу серед кадетів, юніорів та молоді (U21). У змаганнях взяли участь майже 1800 спортсменів з 98 країн планети, серед яких були 33 представники України. Наші спортсмени здобули п’ять бронзових медалей – це рекордна кількість нагород за всю історію участі української молодіжки на світових чемпіонатах.

У складних умовах підготовки під час війни юні українські спортсмени спромоглися на мундіалі досягти семи бронзових фіналів, з яких виграли п’ять.

Призерами ЧС-2022 стали Анна Ващишин (куміте кадети -47 кг, Юніон, Львів), Дарія Булай (куміте кадети 54+ кг, Лідер, Чернівці), Поліна Марченко (куміте юніори -48 кг, Тігрьонок, Одеса), Назарій Пранничук (куміте кадети -57 кг, Лідер, Чернівці), Нікіта Філіпов (U21 куміте -60 кг, Чемпіон, Київ).

Наші вітання призерам та їх тренерам!

Гідно виступали й інші члени збірної, які представляли Запоріжжя, Харків, Донеччину та інші області. У нашому заліку ще по два п'ятих та сьомих місця. До п’ятірки кращих у своїх категоріях увійшли Матвій Переуда (куміте кадети 70+ кг, Тігрьонок, Одеса) та Ілля Жавжаров (куміте юніори -76 кг, Concordia, Запоріжжя); а до сімки кращих – Дарія Студенкова (ката кадети, Мауглі, Одеса) та Георгій Свірідов (куміте U21 84+ кг, Ронін, Київ).

Виступом молодіжної збірної України в Коньї керував в.о. головного тренера Дмитро Негатуров – оскільки головний тренер Максим Невмержицький зараз воює в лавах ЗСУ.

Нагадаємо, що на минулому мундіалі, 2019 року в Сантьяго (Чилі), в активі нашої молодіжки було чотири бронзові медалі: Віктор Шевченко (кадети, -70 кг), Оксана Базелюк (юніори, -59 кг), Юлія Палашевська (U21, -50 кг) і Діана Шостак (U21, -61 кг). Отже маємо прогрес, що не може не радувати.

Цю обставину відзначив президент Української Федерації Карате Іван Дутчак на своїй сторінці у Facebook:

«Українська збірна покращила результат попереднього чемпіонату світу, виборовши на одну бронзову нагороду більше. На жаль, нам знову не вдалося привезти світове золото, проте, вірю, що попереду в Україні буде ще не один чемпіон світу. Дякую за пророблену роботу в.о. головному тренерові збірної Dmytro Negaturov та всьому тренерському складу команди!»

Прес-служба УФК