ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Наші лідери-олімпійці підтверджують клас у Лісабоні/

Наші лідери-олімпійці підтверджують клас у Лісабоні

30 квітня – 2 травня в Лісабоні пройшов черговий етап Прем’єр Ліги Карате 1. Збірна України виступила вдало: наші лідери Анжеліка Терлюга і Станіслав Горуна вибороли відповідно золоту та бронзову медалі та зафіксували свої олімпійські ліцензії на Токіо-2020, а ще чотири наші спортсмени виступали у бронзових фіналах.

Володарка олімпійської ліцензії Анжеліка Терлюга (- 55 кг) на шляху до фіналу почергово здолала Зузанну Шварцову зі Словаччини (2:0), болгарку Івану Каменову (2:0), чемпіонку світу і Європи Сару Кардін з Італії (2:1) і німкеню Яну Мессершмідт (4:2). У фіналі одеська спортсменка впевнено перемогла єгиптянку Ясмін Аттіа – 6:0.

Станіслав Горуна (-75 кг) переміг суперників з Туреччини (2:1), Чилі (3:0), Японії (7:1), але у півфіналі поступився лідерові світового рейтингу іранцю Басману Асгарі – 0:2. Проте у сутичці за 3-є місце наш капітан здолав у вольовій боротьбі угорця Габора Харшпатакі  (3:2) та вже офіційно зафіксував свій статус учасника олімпійського турніру. Вже ніхто не зможе наздогнати Стаса в рейтинговій гонці.

Наші чергові, але завжди надзвичайно теплі та щирі вітання лідерам українського карате та їх тренерам – Денису Морозову та Антону Нікуліну.

Треба відзначити, що в Лісабоні, окрім Стаса Горуни, у бронзових фіналах билися ще чотири українські спортсмени. Хоча цього разу вони зупинилися за крок від нагород, така якість радує та вселяє впевненість у майбутніх успіхах.

Власне, вистрелили наші провідні майстри, які вже неодноразово відчували смак великих перемог та медалей.

Галина Мельник (-68 кг) після перемог над суперницями з Франції (4:1) та Фінляндії (2:1) виграла у лідерки світового рейтингу Ірини Зарецької, яка виступає за Азербайджан (3:1). На жаль, у півфіналі львівська чемпіонка поступилася китаянці  Лі Гон (0:5), а у бою за 3-е місце –   Марині Ракович  (Чорногорія) – 3:6.

Анастасія Степашко (68+  кг) почала з поразки від туркені Мельтем Ходжаоглу – 1:2. Але після того, як суперниця пройшла у фінал, одеситка у втішних боях перемогла суперниць з Боснії (2:1) та Колумбії (0:0) і вийшла на бронзовий фінал проти іспанки Лаури Паласіо. На жаль, вихованка Ігоря Негатурова поступилася за рівного рахунку 4:4 – через перший бал, що його набрала опонентка.

Надзвичайно цікава ситуація склалася в чоловічій категорії -84 кг, де відразу три українських каратисти змагалися у втішних боях, а двоє навіть билися одне з одним за вихід у бронзовий фінал.

Андрій Торошанко почав з перемоги над бійцем з Єгипту (10:2), а потім програв майбутньому переможцю турніру іранцеві Забіхоллі Пуршаабу (1:1). У втішних боях учень Миколи Сіраковського здолав румуна Влада Йоргу (6:1) та вийшов на Валерія Чоботаря, який після двох перемог програв тому ж Пуршаабу (3:3, перший бал). В українському дербі молодий киянин переміг досвідченого чернівчанина – 3:1 та вийшов у бронзовий фінал, де мінімально поступився французу Фаруку Абдеселему (3:4). У підсумку Торошанко став п’ятим, а Чоботар, вихованець Олександра Пікуліна й Андрія Лазаренка, посів сьоме місце.

Також у втішних боях у цієї категорії бився Валерій Сонних, який після двох перемог поступився японцю Ріютаро Арага (0:3), а у втішному двобої мінімально програв французькому ветеранові Кенжі Грійону (0:1). 7-е місце – дуже добрий результат для вихованця Максима Невмержицького.

До бронзового фіналу дістався у Лісабоні срібний призер попереднього етапу Прем’єр Ліги в Стамбулі Різван Талібов. Учень Станіслава Золотухіна здолав суперників з Франції (3:0), Кюрасао (7:0), Туреччини (1:0), а потім програв Асіману Гурбанли з Азербайджану 2:7. У втішному двобої Різван переміг Абу Басаль Ахмада з Ізраїлю (4:2), але у бронзовому фіналі мінімально програв титулованому Джонатану Хорну з Німеччини – 2:3.

Також 7-е місце для України принесла Аніта Серьогіна (-61 кг). Вихованка Олександра Тонкошкура після перемоги в стартовому раунді над Сарою Грнковою зі Словаччини (7:1) програла майбутній чемпіоні – Йовані Прекович з Сербії (0:3) та отримала можливість виступити у втішному раунді. Тут вона перемогла італійку Джулію Ангелуччі з рахунком 5:2, але за крок до бронзового поєдинку поступилася японці Маюмі Сомея (1:3).

Ще одне 7-е місце здобув Нікіта Філіпов (-60 кг).

Решта українських спортсменів виступили наступним чином.

4 бої провів Костянтин Цимбал (-84 кг).

3 бої провів Андрій Заплітний (-75 кг).

По 2 бої провели: Соломія Кміть (-50 кг), Діана Шостак (-61 кг), Ігор Угніч (-60 кг), Микола Буряк (84+ кг).

1 бій провели: Катерина Крива (-50 кг), Оксана Базелюк (-55 кг), Віктор Стефанюк (-60 кг), Євген Дишловенко (-67 кг), Гнат Пак (-67 кг), Ігор Лагунов (84+ кг).

Наступний старт українських каратистів – чемпіонат Європи, який пройде в місті Пореч (Хорватія) 19-23 травня.