ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Тампере-2021: українська молодіжка прогресує/

Тампере-2021: українська молодіжка прогресує

Молодіжна збірна України вдало виступила на 48-му кадетсько-юніорському та 9-му молодіжному (U21) чемпіонаті Європи, який 20-22 серпня пройшов у Тампере (Фінляндія).

Здобувши 8 нагород (2 золоті, 4 срібні, 2 бронзові), українці посіли високе 5-е місце в загальному заліку.

Змагання пройшли на арені Tampere Ice Stadium за участи 1008 атлетів з 45 країн Європи.

Напередодні змагань представники вже третього покоління українських суддів – Віталій Стойко та Віолетта Ковальова – отримали міжнародну категорію. Вітаємо всю суддівську колегію зі стабільним поступальним розвитком та збільшенням їх впливу в європейському карате!

Перший змагальний день турніру приніс Україні одразу три медалі. У кадетів у куміте золото виграв Ілля Биков (- 57 кг, Київ, клуб «Чемпіон», тренер – Максим Невмержицький); срібло здобув Артем Лимарчук (-52 кг, Дніпро, клуб «Легенда», тренер – Кирило Кірсанов).

Окремо потрібно відзначити нагороду представника Одещини, юніора  Ярослава Федорова (Чорноморськ, клуб «Катана», тренери – Олександр Тонкошкур та Олексій Коновалов), який вперше в історії піднявся на другу сходинку офіційних змагань в розділі ката. Це той крок, який нам давно потрібно було зробити для укріплення позицій України як лідера світового карате. Минулого року в Будапешті Ярослав, виступаючи в кадетах, зупинився за крок до п’єдесталу (5-е місце). І ось – перша українська медаль в ката!

На другий день українські юніори повторили медальний показник – знову золото і два срібла!

Цього разу виблиснули вже дівчата. Віра Фоглінська (-59 кг, Чернівці, клуб «Альфа Спорт», тренери – Олександр Сергєєв та Микола Сокольников) виграла золото; срібло здобули Валерія Сергаєва (-48 кг, Київ, клуб «Чемпіон», тренер – Максим Невмержицький) та Аріадна Панчук (-53 кг, Одеса, клуб «Тигрьонок», тренер – Дмитро Негатуров).

Таким чином, вже за підсумками перших двох днів українська збірна повторила кількісний результат тогорічного чемпіонату Європи в Будапешті – 6 нагород (2 золоті та 4 бронзові медалі). Це дозволило нашій команді посісти 3-е місце в загальному заліку перед останнім днем турніру, коли на татамі мали вийти спортсмени U21.

Молоді атлети принесли команді дві бронзи у гендерно збалансованому порядку: медалі виграли Еліна Сєлємєнєва (-68 кг, Запоріжжя, клуб «Конкордія», тренер – Анатолій Михайленко) та Андрій Заплітний (-84 кг, Чернівці, клуб «Лідер», тренери – Олександр Пікулін та Андрій Лазаренко).

Відзначимо, що Андрій Заплітний повторив свій бронзовий результат минулорічного чемпіонату Європи, а Віра Фоглінська переплавила свою кадетську бронзу Будапешта-2020 на юніорське золото Тампере-2021.

У підсумковому загального заліку збірна Україна посіла 5-е місце, пропустивши вперед лише команди Туреччини, Італії, Азербайджану та Росії. Нагадаємо, що в Будапешті наші стали 6-ми. Є прогрес, є крок вперед. Та, звичайно, є над чим працювати – адже серед атлетів 18-20 років ми маємо бійців з потенціалом вищим за їх результати в Тампере.

Найщиріші вітання спортсменам, їх тренерам та тренерському штабу збірної на чолі з Максимом Невмержицьким!

Дуже приємно, що медалі для України здобували спортсмени з різних регіонів держави – Київ, Чернівці, Одеса, Чорноморськ, Дніпро, Запоріжжя (вперше в історії).

Чемпіонат Європи в Тампере показав, що в українського карате є перспективи, що й після Олімпіади-2020 є куди рухатися та задля чого працювати. Будемо сподіватися, що юні спортсмени сьогоднішнього покоління побачать повернення карате до олімпійської програми та позмагаються за олімпійські медалі – також успішно, як це було в Тампере.

Наступний старт молодих українських каратистів – етап Молодіжної Ліги в Стамбулі, 17-19 вересня.