ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
/Новини/Українські каратисти їдуть до Мадриду за нагородами та рейтинговими очками на Токіо-2020/

Українські каратисти їдуть до Мадриду за нагородами та рейтинговими очками на Токіо-2020

5-11 листопада в Мадриді пройде 24-й чемпіонат світу з карате. У змаганнях, які відбудуться на арені WiZink Center (15 тис. глядацьких місць), візьмуть участь 1114 спортсменів з 139 країн планети – обидві цифри є рекордними.

Важливою особливістю чемпіонату є те, що його учасники змагатимуться не лише за медалі, а також за рейтингові очки для потрапляння на олімпійський турнір в Токіо-2020. Це зумовить велику принциповість та запеклість боротьби.

Збірна України їде до Мадриду в бойовому складі.

У категорії «ката» виступатимуть Ганна Крещенко (жінки) та Віталій Кулик (чоловіки).

kata

У категорії «куміте» серед жінок виступатимуть:

Катерина Крива (-50 кг), Анжеліка Терлюга (-55 кг), Аніта Серьогіна (-61 кг), Галина Мельник (-68 кг), Анастасія Степашко (68+ кг).

female kumite

У чоловічому куміте змагатимуться:

Олег Філіпович (-60 кг), Гнат Пак (-67 кг), Станіслав Горуна (-75 кг), Валерій Чоботар (-84 кг), Ярослав Горуна ( 84+ кг).

male kumite

У командному куміте виступатимуть наступні склади: 

Жінки – Терлюга, Серьогіна, Мельник, Анастасія Мястковська.

Чоловіки – Горуна С., Чоботар, Ігор Угніч, Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал, Олександр Гревцов, Різван Талібов.

У категорії паракарате виступатиме чемпіонка світу 2016 року Каріна Айрапетян (ката на візках).

Головний тренер національної збірної України – Антон Нікулін. До тренерського складу входять: Олександр Тонкошкур, Ігор Богдан, Ігор Негатуров. Лікар збірної – Тетяна Куртян. Делегацію очолює президент Української федерації карате Сергій Левчук.

У складі збірної представники Львову (7), Одеси (5), Києву (3), Чернівців (2), Чорноморську (1), Сум (1).

full_team

Також на чемпіонаті працюватимуть троє українських представників суддівського корпусу: Станіслав Золотухін, Михайло Соколов, Ольга Нікуліна.

Нагадаємо, що це четвертий чемпіонат світу, в якому Україну представляє УФК. В 2014 році в Бремені (Німеччина) українські каратисти здобули свої перші світові нагороди – бронза Стаса Горуни (-75 кг) та Ірини Зарецької (-68 кг). В 2016 році в Лінці (Австрія) в активі збірної України була бронза Аніти Серьогіної (-61 кг).

До Мадриду українці їдуть з непоганими шансами поліпшити ці показники. Адже в складі команди сім спортсменів, які входять у топ-10 рейтингу Світової федерації карате (WKF). Анжеліка Терлюга очолює рейтинг у своїй категорії, Стас Горуна й Аніта Серьогіна стоять на других місцях, Валерій Чоботар – п’ятий, Катерина Крива – восьма, Галина Мельник і Анастасія Степашко – дев’яті. До того ж всі вони цього року брали медалі на етапах Прем’єр Ліги та Серії А.

Тож українські шанси в Мадриді виглядають цілком реальними, а очікування оптимістичними. Втім, конкуренція буде надзвичайно суворою, й все вирішуватиметься на татамі.

Бажаємо нашим каратистам успіху та тримаємо за них кулаки.   

 

Прес-служба УФК