ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Від Петровича до Петровича: українська молодіжка повернула свої європейські позиції/

Національна молодіжна збірна України вдало виступила на 47-му чемпіонаті Європи серед кадетів, юніорів та молоді (U21), який пройшов 7-9 лютого в Будапешті. Українська молодіжна здобула 6 нагород – 2 золоті та 4 бронзові й посіла високе 6-е місце у загальному заліку.

У турнірі взяли участь 1183 юних спортсмени з 53-х країн континенту. У складі збірної України виступили 36 атлетів.

Золоті медалі для України здобули Олексій Гоцуляк (юніори, -67 кг, Чернівецька обл.) та Ігор Логунов (U21, 84+ кг, Одеська обл.). Бронзу виграли кадети Віра Фоглінська (-54 кг, Чернівецька обл.) і Ерік Рагозенко (-57 кг, Одеська обл.), юніорка Оксана Базелюк (-59 кг, м. Київ) та Андрій Заплітний (U21, -84 кг).

Найщиріші вітання спортсменам, їх тренерам та тренерському штабу збірної на чолі з Максимом Невмержицьким!

Це дуже важливий та приємний показник. Адже на минулорічному чемпіонаті Європи в Ольборгу (Данія) збірна України зупинилась на 3-х медалях та 21-му місці. Нагадаємо, що тоді Валентин Найда (U21, -67 кг) виграв срібло, а юніори Оксана Базелюк (-59 кг) та Андрій Заплітний (-76 кг) – бронзу.

Як бачимо, Оксана та Андрій спромоглись повторити свої бронзові досягнення за рік у Будапешті. Тільки якщо київська спортсменка знову виступала у своїй вазі по юніорах, то чернівецький спортсмен змагався вже у молоді в важчій категорії.

Приємно, що цьогорічні медалі рівномірно розподілились по всіх трьох вікових категоріях.

Треба ще відзначити, що за крок від п’єдесталу зупинилися кадети Ярослав Федоров (ката) і Арсеній Шевель (-70 кг) та представниці U21 Юлія Палашевська (-50 кг) і Діана Шостак (-61 кг). За різних прикрих обставин вони посіли 5-і місця, але у них усіх ще багато стартів попереду, свої медалі вони без сумніву візьмуть на наступних турнірах.

«Формула успіху це раціональне поєднання зусиль та талантів усіх членів команди», - підсумував результат молодіжки в Будапешті президент Української федерації карате Сергій Левчук.

Можна щиро порадіти за головного тренера молодіжної збірної України Максима Невмержицького, який за рік відновив позиції команди на європейській арені. Адже нагадаємо, що на чемпіонатах Європи 2016 року в Лімасолі та 2017 року в Софії Україна під керуванням Петра Корнійчука вигравала відповідно по 8 та 6 медалей та брала 6-е загальне місце. Але після вимушеного пропуску Євро-2018 у Сочі та зміни керівництва збірної минулого року ми зробили крок назад.

Але завдяки наполегливій роботі та вдалій співпраці з персональними тренерами членів збірної, Максим Петрович Невмержицький надолужив відставання та в Будапешті досяг рівня, на який свого часу вийшов Петро Петрович Корнійчук. Отже – від Петровича до Петровича українська молодіжка утримує високі позиції.

Бажаємо тримати їх надалі та намагатися поліпшувати у боротьбі з європейським грандами.