ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Другий етап Серії А: Олександра Шолохова переписує історію/

Другий етап Серії А: Олександра Шолохова переписує історію

10-12 червня в Каїрі (Єгипет) пройшов другий етап Серії А Карате 1 сезону 2022. Українські спортсмени везуть додому дві нагороди – золото і бронзу. Олександра Шолохова (-61 кг) стала п'ятим представником України, що здобували золото Серії А. Юлія Палашевська (-50 кг) виграла свою чергову нагороду.

У змаганнях, які відбулися в комплексі Cairo Stadium Indoor Halls, взяли участь 847 атлетів з 69 країн світу. Україну представляли 13 спортсменів. Нагадаємо, що в турнірах Серії А наразі беруть участь каратисти, які не входять до топ-32 рейтингу WKF.

Також нагадаємо, що на першому етапі Серії А 2022, що пройшов наприкінці січня в іспанській Памплоні, Україна виборола 4 нагороди: срібло Аймана Такзіми (-60 кг) та бронза трьох дівчат – Юлія Палашевська (-50 кг), Олександра Шолохова (-61 кг) та Еліна Сєлємєнєва (-68 кг).

Еліна Сєлємєнєва сьогодні посідає високу позицію в рейтингу WKF (17-та), тому готується до виступів на етапах Прем’єр Ліги. А її колежанка по запорізькому клубу Concordia Олександра Шолохова та одеситка Юлія Палашевська (клуб «Тигренок») продемонстрували в Каїрі високу стабільність та знову піднялись на п’єдестал.

Олександра Шолохова на шляху до фіналу пройшла суперниць з Італії (3:0), Єгипту (7:5), Казахстану (3:0). У півфіналі запорізька атлетка перемогла Фатіму Хаджаї з Марокко (3:1), а у фіналі в драматичному двобої здолала японку Майю Сузукі (6:5), здобувши переможні бали на останніх секундах.

Юлія Палашевська перемогла суперницю з Бразилії (3:2), потім – двох єгиптянок (3:0 і 1:0), але потім поступилась японці Сарі Цуцумі (1:2). У бронзовому фіналі одеситка завдала поразки єгиптянці Нагхам Нассер (3:1).    

Наші вітання спортсменкам та їх тренерам – відповідно Анатолію Михайленку (Шолохова) та Дмитру Негатурову й Сергію Палашевському (Палашевська).

Відзначимо, що 21-річна Олександра Шолохова стала п'ятим представником українського карате в історії, які здобували золото етапів Серії А. Раніше такого успіху досягали Анжеліка Терлюга (4 рази), Станіслав Горуна (3), Андрій Торошанко та Валерій Чоботар (1). Це надзвичайно приємне досягнення запорізького карате.

Решта українських спортсменів виступили в Каїрі наступним чином.

Денис Копитко (-67 кг) – 4 бої, Аріадна Панчук (-50 кг), Анна Проценко (-55 кг), Віктор Стефанюк (-60 кг) та Олександр Злобін(-75 кг) – по 3 бої. Соломія Кміть і Ольга Василенко (обидві – -50 кг) – по 2 бої.  

Вероніка Боросан (-55 кг), Валерій Сонних та Костянтин Цимбал (обидва – - 84 кг), Олександр Косяк (84+ кг) провели по 1 бою.   

Наступний етап Серії А пройде 23-25 вересня в Коджаелі (Туреччина).

Прес-служба УФК