ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Джакарта: дебютні медалі молодих українців /

Джакарта: дебютні медалі молодих українців

18-20 листопада в Джакарті (Індонезія) пройшов заключний четвертий етап Серії Karate 1 цього сезону. В активі збірної України 4 нагороди – 1 срібло та три бронзи. Для трьох наших призерів медалі стали дебютними на Серії А.

Змагання, у яких взяли участь понад 670 атлетів з 65 країн світу, пройшли на арені спортивного комплексу Istora Gelora Bung Karno. Він розрахований на 7 тисяч глядацьких місць і є головним центром турнірів з бадмінтону, найпопулярнішого виду спорту в Індонезії.

Україну представляли 26 спортсменів, наша збірна була третьою за кількістю учасників – після господарів Індонезії (139) та Індії (67).

У перший день турніру чотири представники України дісталися бронзових фіналів. Щоправда, двоє з них мали зійтися між собою: це було потрійне дербі в чоловічому куміте -84 кг, адже боротися один з одним мали Андрій Торошанко й Костянтин Цимбал – спортсмени київського клубу «Сен-Бін», учні головного тренера збірної України Миколи Сіраковського, члени національної збірної України (командне куміте).

На щастя, у категорії -75 кг двоє українців вийшли до різних пар бронзових фіналів – Олександр Карась (Чернівці) та Олександр Черняєв (Полтава).

На другий день змагань до медальних боїв пробилися ще чотири українські учасники. 18-річний одесит Давид Яновський дістався фіналу в -67 кг, у бронзові фінали вийшли Соломія Кміть (Львів) і Ольга Василенко (Київ) – обидві у -50 кг; а також вперше в історії Серії А до бронзового фіналу пробились українські представники командного ката – Інеса Причина, Катерина Масло, Тетяна Хиль (Полтава).

У неділю, 20 листопада, Давид Яновський здобув срібло, мінімально поступившись господарю змагань Пранаю Шармі (2:3). Свої медальні шанси реалізували Соломія Кміть (перемога над Дезріяною Роза з Індонезії – 8:0), Олександр Черняєв (перемога над туркменом Давутом Назмурадовим – 4:1) та Андрій Торошанко (перемога над Костянтином Цимбалом за суддівським рішенням, 0:0).

За крок до пєдесталу зупинились Ольга Василенко (поразка від Іди Дева Сері з Індонезії – 1:2), Олександр Карась (поразка від турка Енеса Булута – 0:8) та жіноча команда ката (поступились суперницям з Камбоджі). Втім, участь у бронзових фіналах Серії А – це також неабиякий успіх.

Окремо зазначимо, що Давид Яновський (чемпіон Європи 2022 серед юніорів), Соломія Кміть (чемпіонка Європи 2015 серед кадетів) та 20-річний Олександр Черняєв здобули своїх перші медалі на турнірах Серії А.

Наші вітання спортсменам та їх тренерам: Денисові Криловському (Яновський), Антонові Нікуліну (Кміть), Олександрові Буряку (Черняєв та жіноча команда куміте), Миколі Сіраковському (Торошанко, Цимбал, Василенко), Олександрові Пікуліну й Андрієві Лазаренку (Карась).

Також згадаємо, що тренер харківського клубу «Тайкан» Айман Такзіма виграв золото у категорії -60 кг. Але на цьому турнірі він був заявлений за Марокко.

Нагадаємо, що з цього року у турнірах Серії А, згідно з рішенням WKF, беруть участь спортсмени, які стоять не вище 32-ї позиції у світовому рейтингу. Для найсильніших залишили Прем’єр Лігу, а Серія А стала добрим змагальним майданчиком для набуття досвіду та підвищення рівню перспективного резерву.

WKF дуже задоволена тим, що на турнірах Серії А 2022 року медалі здобували представники 23 країн, вбачаючи в цьому яскравий прояв зростання рівню розвитку карате у світі.

Українські каратисти, яких можна сміливо віднести до провідних майстрів планети, зробили свій гідний внесок до цієї статистики.

Нагадаємо, що на першому етапі Серії А сезону 2022 в іспанській Памплоні (28-30 січня) українці здобули чотири нагороди – 1 срібло й 3 бронзи. Айман Такзіма (-60 кг), який тоді був заявлений за Україну, виборов срібло, а троє дівчат взяли бронзу: Юлія Палашевська (-50 кг), Олександра Шолохова (-61 кг) та Еліна Сєлємєнєва (-68 кг).

З другого етапу (Каїр, 10-12 червня) українські спортсмени привезли додому дві нагороди – золото і бронзу. Олександра Шолохова (-61 кг) стала п'ятим представником України, що здобували золото Серії А. Юлія Палашевська (-50 кг) виграла свою чергову нагороду.

На третьому етапі (Коджаелі, Туреччина, 23-25 вересня команда України обмежилась єдиною нагородою – бронзою Валерія Сонних (-75 кг).

І ось знову, як і у Памплоні маємо 4 нагороди того ж штибу – 1 срібло та 3 бронзи.

Наступний етап Серії А відбудеться вже у новому році – 13-15 січня в Афінах.