ukf_youtube
karate.ua/Новини/Галина Мельник ставить бронзову крапку у календарному році/

Галина Мельник ставить бронзову крапку у календарному році

29 листопада – 1 грудня в Мадриді пройшов останній етап Прем’єр Ліги WKF 2019 року. Збірна України здобула єдину нагороду – бронзу Галини Мельник.

Змагання проходили у спорткомплексі Madrid Arena (12 тис. глядацьких місць) за участи 737 спортсменів з 89 країн.

Україну представляли 19 спортсменів. У підсумковому доробку – бронза Галини Мельник (-68 кг) та п’яте місце Діани Шостак (-61 кг). На жаль, виступ наших бійців не можна назвати успішним – але це великий спорт, кожний турнір не схожий на інший. І спортсмени, навіть найперші лідери, не є машинами, що завжди штампують перемоги.

Над причинами результатів подумають фахівці. А ми дивимося вперед: адже кожний турнір 2020 року може наблизити наших провідних спортсменів до омріяної Олімпіади в Токіо. Поки що найкращі позиції в олімпійському рейтингу мають Анжеліка Терлюга (-55кг, №2) та Станіслав Горуна (-75 кг, №6).

У Мадриді ані Анжеліці, ані Стасові не пощастило. Ліка у другому колі поступилася молодій естонці Лі Лірісман, чемпіонці Європи 2018 року (U-21). А Стас у першій сутичці програв досвідченому німцеві Ноа Бітчу.

За підсумками двох змагальних днів Україна отримала два бронзових фінали – обидва у вихованок головного тренера національної збірної України Антона Нікуліна львів’янок Діани Шостак (-61 кг) та Галини Мельник (-68 кг).

19-річна Діана Шостак, яка цього року виграла чемпіонати України серед молоді та серед дорослих, а також здобула золото чемпіонату Європи у командному куміте, блискуче виступила у Мадриді. Вона виграла у суперниць з Японії (1:0) та Бразилії (1:0), потім двічі за хантеєм перемогла суперниць з Перу та Японії. Лише у півфіналі Діана поступилася майбутній чемпіонці Їнь Сяоянь з Китаю – 0:2. У бронзовому фіналі наша спортсменка програла досвідченій Хайі Джумаа з Канади – 0:3.

Реноме України врятувала ще одна чемпіонка Європи в команді Галина Мельник. Вона розпочала турнір з перемог над суперницями з Італії та Казахстану, потім поступилася (0:3) азербайджанці, яка пройшла у фінал. У втішальних сутичках Галя спершу перемогла білоруску (2:0), а у бронзовому фіналі здолала канадку Меліссу Братіч – 3:0.

Наші вітання призерці Мадриду та її тренеру Антонові Нікуліну.

Статистика виступів українських каратистів у Мадриді виглядає наступним чином.

6 сутичок:

Діана Шостак (-61 кг) – 5-е місце.

5 сутичок:

Галина Мельник (-68 кг) – з-е місце.

По 2 сутички провели:

Анастасія Мястковська (-55 кг), Анжеліка Терлюга (-55 кг), Аніта Серьогіна (-61 кг), Ігор Угніч (-60 кг), Андрій Заплітний (-75 кг), Валерій Чоботар (-84 кг).

По 1 сутичці провели:

Катерина Крива (-50 кг), Віктор Стефанюк (-60 кг), Олег Філіпович (-60 кг), Денис Копитко (-67 кг), Євген Дишловенко (-67 кг), Гнат Пак (-67 кг), Станіслав Горуна (-75 кг), Костянтин Цимбал (-84 кг), Андрій Торошанко (-84 кг), Різван Талібов (84+ кг).

У категорії ката виступав Віталій Кулик.

В цілому 2019 рік видався для українського карате надзвичайно успішним: на офіційних турнірах WKF спортсмени нашої національної збірної здобули 26 індивідуальних медалей.

Анжеліка Терлюга – 5 золотих, 3 срібних, 1 бронзова

Станіслав Горуна – 3 золоті, 3 бронзові

Аніта Серьогіна – 1 золота, 2 бронзові

Валерій Чоботар – 1 золота, 1 бронзова

Галина Мельник – 1 срібна, 4 бронзові

Катерина Крива – 1 срібна.

Плюс командне золото жінок на чемпіонаті Європи в Гвадалахарі.

Вітаємо спортсменів, тренерів, функціонерів, фахівців з такими показниками та бажаємо успіхів в 2020-му олімпійському році!

Наступний великий старт – перший етап Прем’єр Ліги 2020, який пройде у Парижі 24-26 січня.