ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Євро-2021: Історичний тріумф Станіслава Горуни та черговий медальний комплект України/

19-23 травня в місті Пореч (Хорватія) пройшов 56-й чемпіонат Європи з карате. Збірна Україні здобула золоту, срібну та дві бронзові медалі, що дозволило їй посісти 6-е місце в загальному заліку. Головний наш здобуток – золота медаль Станіслава Горуни, перша в історії нагорода такого ґатунку серед українських каратистів-чоловіків.

Як бачимо, тижневий підготовчий збір у Чорногорії приніс добрі результати.

У змаганнях, які пройшли в спорткомплексі Žatika Sport Centre (3700 глядацьких місць), взяли участь 513 спортсменів з 47 країн континенту.

32-річний Стас Горуна (-75 кг), капітан та лідер збірної України, який вже має олімпійську ліцензію на Токіо-2020, блискуче провів європейську першість. Варто відзначити, що за п’ять двобоїв на турнірі львівський майстер дозволив своїм суперникам взяти проти нього єдиний бал – у фіналі це вдалося кращому каратистові світу, 5-разовому чемпіонові світу та 11-разовому чемпіонові Європи Рафаелю Агаєву.

По ходу турнірної сітки Горуна послідовно насухо обіграв опонентів з Нідерландів (3:0), Люксембургу (6:0), Косова (7:0), а у півфіналі пройшов хорвата Енеса Гарібовича (1:0). У вирішальній сутичці проти свого давнього друга, легендарного азербайджанця Рафаеля Агаєва українець поступався єдиним очком, але за 6 секунд до кінця провів три очковий удар ура-маваші та вирвав перемогу. Це надзвичайно приємний успіх нашого капітана, який до своїх двох срібних та двох бронзових (плюс ще дві бронзи у команді) європейських медалей нарешті додав золоту – першу взагалі для українського чоловічого карате. Гарний приклад для наступного покоління – Валерія Чоботаря, Різвана Талібова та інших перспективних бійців.

Щирі вітання Стасові та його тренеру Антонові Нікуліну!

А спортсменка, яка свого часу принесла українському карате першу європейську нагороду (срібло Євро-2012) та перше європейське золото (2013) – Аніта Серьогіна (-61 кг) виборола вже третє своє срібло на додаток до трьох золотих та чотирьох бронзових медалей. На шляху до фіналу 31-річна зірка з Чорноморську перемогла суперниць з Німеччини (3:2), Греції (2:0), Азербайджану (5:0), у півфіналі здолала Лейлу Ерто з Франції (3:0). І лише у фіналі Аніту спромоглася зупинити Йована Прекович з Сербії – 0:2.

Наші вітання Аніті та її тренеру Олександрові Тонкошкуру! Та головне – бажаємо успіху на відбірному турнірі на ОІ-2020 в Парижі (11-13 червня).

Вдало виступила в Поречі триразова чемпіонка Європи Катерина Крива (-50 кг). 29-річна львівська красуня, яка вже давненько не здобувала нагород на великих міжнародних стартах, пройшла суперниць з Люксембургу (1:0) та Чорногорії (4:3), але у півфіналі програла німкені Шарі Хубріх (0:4). Проте у бронзовому фіналі Катя розтрощила сербку Єлєну Мілівойчевич – 5:0.

Вітаємо нашу бронзову призерку та її тренера Ігоря Богдана!

Ще одну бронзову медаль виграла наша чоловіча команда куміте – вже втретє в своїй історії. Українська «стінка» почала з двох перемог, з однаковим рахунком 3:1 здолавши команди Кіпру та Італії. Але потім наші поступилися господарям татамі – Хорватії (2:3). Та завдяки тому, що хорвати пройшли у фінал, Україна у втішному бою перемогла Боснію і Герцеговину (3:0), а у бронзовому фіналі з таким же рахунком здолала команду Франції.

За нашу команду виступали Станіслав Горуна, Валерій Чоботар, Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал (усі четверо вже третє виграють європейську бронзу), Різван Талібов (друга бронза), Андрій Заплітний, Ігор Лагунов.

Наші вітання тренеру команди Антонові Нікуліну, а також персональним тренерам спортсменів – Станіславу Золотухіну, Миколі Сіраковському, Олександру Пікуліну, Ігорю Негатурову.

Приємно вражає, хоч і зовсім не дивує стабільність результатів українських каратистів на чемпіонатах Європи. Третій турнір поспіль ми беремо золото та дві бронзи, а двічі – у 2018-му та 2021-му – ще й срібло. Втім, ми добре пам’ятаємо, що 2017 року в турецькому Ізміті Україна взагалі мала цілих 6 нагород (2 золота, 1 срібло, 3 бронзи) та 4-е місце в загальному заліку. Отже – можемо рівнятися на самих себе!

Щодо інших виступів у Поречі. Наша пріма Анжеліка Терлюга (-55 кг), володарка олімпійської ліцензії, цього разу обмежилася двома боями. Розгромивши суперницю з Англії (6:1), одеситка потім поступилася своїй давній опонентці, титулованій та досвідченій італійці Сарі Кардін (2:5). На жаль, Кардін програла у півфіналі, позбавивши Ліку можливості поборотися за бронзу. Але це не має особливого значення: наразі наша чемпіонка має повністю зосередитися на підготовці до олімпійського турніру.

Решта українських учасників Євро-2021 виступили наступним чином.

По 2 бої провели: Ігор Угніч (-60 кг), Гнат Пак (-67 кг), Різван Талібов (84+ кг).

По 1 бою провели: Анастасія Степашко (68+ кг), Валерій Чоботар (-84 кг).

Жіноча команда куміте України обіграла команду Чехії (2:0), а потім поступилася команді Франції (1:2). Франція програла у півфіналі, і наші дівчата вибули з турніру.

У категорії ката за Україну виступали Крістіна Вєнік та Ярослав Федоров (11-е місце).

Є у нас і вагомі здобутки в паракарате. Дві нагороди вибороли українські майстри ката на візках – срібло Каріни Айрапетян та бронзу Володимира Турко.

Вітаємо наших мужніх атлетів та їх тренера Тетяну Ушакову!

Відзначимо також внесок в успіх нашої команди чудового лікаря Тетяни Куртян та членів тренерського штабу - головного тренера Антона Нікуліна та його помічників Олександра Тонкошкура і Миколи Сіраковського, які були з командою весь час чорногорських зборів та хорватських змагань.

Також згадаємо квартет українських суддів, які добре попрацювали на чемпіонаті - Станіслав Золотухін, Ольга Нікуліна, Максим Бєлєвцов і Сергій Спасиченко. Україна рухається системно та поступово.

Підбиваючи підсумки Євро-2021, президент УФК Іван Дутчак відзначив, що добрий результат є результатом командної роботи, та підкреслив, що спочивати нема коли – наразі головна мета це Олімпіада.

Україна в Поречі мала ще й приємний організаційний успіх: Сергія Левчука, голову Опікунської ради УФК, було переобрано до нового складу виконкому Європейської федерації карате. Це безумовне визнання рівню, на який вийшло українське карате за останні роки – внаслідок кропіткої, системної  та послідовної роботи усіх ланок федерації: клубів, тренерів, спортсменів, функціонерів, фахівців.

«Вважаю, це черговий доказ того що команда УФК реалізовує прогресивну стратегію розвитку. Десятки тисяч спортсменів, надпотужна збірна, олімпійські ліцензії, діджиталізація всіх процесів – все це  цікавить і оцінюється європейською спільнотою», - написав Сергій Левчук на своїй сторінці у Фейсбук.

Наступний відповідальний міжнародний старт – відбірний турнір до ОІ-2020, який пройде у Парижі 11-13 червня. Там змагатимуться наші Аніта Серьогіна, Галина Мельник, Гнат Пак та Валерій Чоботар. Бажаємо їм успіху та тримаємо кулаки.