ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Харків-2020 показав майбутнє українського карате/

Харків-2020 показав майбутнє українського карате

Чемпіонат України 2020 року з карате пройшов у надзвичайний рік та відзначився надзвичайними результатами.

Найбільший національний турнір сезону після вимушеної коронавірусної паузи видався цікавим та інтригуючим.

По-перше, ЧУ-2020 зібрав 587 спортсменів (416 чоловіків, 171 жінка) з 66 клубів, які представляли 16 регіонів України. Всі ці цифри є рекордними. Учасники змагались у 51 виді програми – серед кадетів, юніорів, молоді (U21) та дорослих.

По-друге, у харківському палацу спорту «Локомотив» 10-11 жовтня змагалися всі кращі каратисти країни. Шкода, що через карантинні обмеження змагання пройшли без глядачів. Але пристрастей вистачило.

До найбільших несподіванок турніру слід віднести сенсаційні перемоги молодих львів’янок Соломії Кміть (-50 кг) та Діани Шостак (-55 кг). Якщо їх золото у молодіжному турнірі не було чимось дивним, адже обидві спортсменки свого часу ставали чемпіонками Європи, то у дорослому чемпіонаті обидві здійснили справжні сенсації. 19-річна Соломія Кміть у фіналі здолала титуловану Катерину Криву, а 20-річна Діана Шостак у новій для себе категорії перемогла саму Анжеліку Терлюгу. Такі успіхи, звичайно, для юних вихованок Антона Нікуліна стали мотивуючою подією, а для наших титулованих зірок – повчальним уроком. Наші вітання чемпіонкам та їх тренеру!

Не менш блискучим став подвійний успіх 18-річного киянина Нікіти Філіпова (-60 кг) та 19-річної спортсменки із Запоріжжя Олександри Шолохової (-61 кг), які також виграли по два золота – у U21 та серед дорослих. Вітаємо переможців та їх тренерів – Максима Невмержицького та Анатолія Михайленка!

А 18-річний Артем Середа з Миколаєва сенсаційно виграв дорослий чемпіонат у -67 кг. Щоправда, на молодіжному турнірі він став срібним призером. Це чудовий успіх.

Як бачимо – у нашого карате є непогані перспективи, а у наших зірок – добра зміна та власне вже серйозні конкуренти.

Майстри відповіли золотим дублем Стаса Горуни (-75 кг та команда), перемогами Галини Мельник, Анастасії Степашко, Різвана Талібова.

У загальному заліку першими стали представники Львівської області – 13 золотих, 6 срібних, 10 бронзових нагород. Одеська область цього разу на другому місці – 11 золотих, 12 срібних, 19 бронзових. На третій позиції Київ – 9, 14, 20. Четверті – чернівчани (7, 2, 8), п’яті – харків’яни (3, 6, 13). Приємною несподіванкою став виступ каратистів Запоріжжя, які здобули 3 золота та 2 бронзи, випередивши решту суперників. Це дуже високий показник для регіону, який ще недавно лише набирався досвіду на національних турнірах.

Вітаємо всю родину карате з цікавим чемпіонатом!