ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Київ нарешті прийняв велике карате/

Київ нарешті прийняв велике карате

15-16 травня в Києві у спорткомплексі КПІ пройшов чемпіонат України серед кадетів, юніорів та молоді 2021 року. Паралельно з цим турніром, який став першим етапом відбору до національної молодіжної збірної, 16 травня пройшов традиційний відкритий міжнародний турнір категорії Прем’єр Ліги УФК XV Kyiv Open.

Важливість та цікавість цих змагань підсилювалась тим, що вперше після більш ніж річної перерви, викликаної пандемією, Київ побачив велике карате.

Власне, побачив – то певне перебільшення, оскільки змагання відбулись за порожніх трибун. Тим не менше, турніри вразили організаційним та спортивним рівнем.

Чемпіонат України серед кадетів, юніорів та молоді 2021 року зібрав 469 спортсменів з 16 регіонів; 145 жінок та 324 чоловіки з 66 клубів УФК.

До таблиці призерів потрапили представники 12 регіонів. Підсумкові результати стали досить  несподіваними. Серед новацій – перше загальне місце збірної Києва, яка випередила традиційного фаворита  Одеську область; високе 4-е місце команди Запорізької області та невисоке 7-е місце ще одного традиційного фаворита – Львівської області. Власне, сильні львів’яни на загал здобули третю кількість медалей (19) після Києва (32) та Одеської області (31), але виграли лише одне золото (Анна Ващишин, кадети, куміте, -47 кг). У той час, як запорізькі спортсмени вибороли всього 4 медалі, але три з них – золоті (Вікторія Калініна – юніорки, куміте, 59+ кг; Олександра Шолохова – молодь, куміте, -61кг; Еліна Сєлємєнєва, молодь, куміте, -68 кг).

Причини таких результатів фахівці пояснюють тим, що під час локдаунів Львів майже не проводив регіональних турнірів – на відміну від Києва та регіонів сходу.

В будь-якому разі результати радують зростанням конкуренції та загального рівню. Без сумнівів, відносна невдача стане великим подразником та стимулом для львівських майстрів, і ми побачимо їх яскраві виступи на майбутніх стартах.

Також приємно було спостерігати за тим, як за відсутності керівників, які зараз знаходяться на зборах національної збірної України перед чемпіонатом Європи, їх учні вправно керували діями своїх спортсменів. Спадкоємність спортсменів і тренерів – важливий здобуток останніх років роботи українського карате та добрий заділ на майбутнє.

Другий етап відбору до національної молодіжної збірної, яка виступатиме на молодіжному чемпіонаті Європи 2021 року (Тампере, 20-22 серпня) відбудеться під час етапу Karate 1-Youth League у Поречі (Хорватія, 2-4 липня).

Медальний залік чемпіонату виглядає наступним чином.

Місце

Команда

Золото

Срібло

Бронза

1.

м. Київ

11

7

14

2.

Одеська обл.

9

8

14

3.

Чернівецька обл.

4

4

8

4.

Запорізька обл.

3

0

1

5.

Харківська обл.

2

4

7

6.

Дніпропетровська обл.

2

0

3

7.

Львівська обл.

1

5

13

8.

Миколаївська обл.

1

3

3

9.

Сумська обл.

1

0

2

10.

Житомирська обл.

0

2

1

11.

Полтавська обл.

0

1

0

12.

Кіровоградська обл.

0

0

1

 

У змаганнях турніру Прем’єр Ліги УФК XV Kyiv Open взяли участь 754 юні спортсмени (6-13 років та 18+ років) з 14 регіонів України; 232 дівчинки та 522 хлопчиків представляли 32 клуби УФК.

У загальному заліку тут тріумфував клуб головного тренера національної молодіжки Максима Невмержицького «Чемпіон» (Київ), який здобув 9 золотих, 6 срібних та 8 бронзових медалей. До чільної трійки також увійшли «Катана» (Чорноморськ) – 6, 11, 11 та «Олімпік» (Миколаїв) – 6, 5, 4. А до топ-десятки також увійшли київські клуби «Сен-Бін» та «Сьогун», чернівецький «Лідер», одеські «Гранд Спорт», «Тігрьонок» та «О-Кан» та дніпровський «Іппон».  

Загалом нагороди турніру здобули юні спортсмени з 21 клубів країни.

Наші вітання чемпіонам та призерам! А також – усім юним каратистам, які отримали цінний змагальний досвід, запоруку майбутніх успіхів та медалей.

Організаторами змагань виступили Українська федерація карате (чемпіонат України) та київський клуб «Сьогун» (Kyiv Open). Велику роботу зробила команда оргкомітету на чолі з Анатолієм Сальником – за підтримки спонсорів та партнерів УФК: компаній STM, Sports Equipment, Spare, Uventex та ін.

 

Наступним турніром Прем’єр Ліги УФК стане Lviv Open Cup, який пройде 29-30 травня.

 

Прес-служба УФК