ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
/Новини/Максим Невмержицький : взяти планку 2017 року буде нелегко, але ми зробимо все для цього /

Максим Невмержицький : взяти планку 2017 року буде нелегко, але ми зробимо все для цього

8-10 лютого в Ольборгу (Данія) пройде 46-й молодіжний чемпіонат Європи по карате. Він стане знаковим в історії української молодіжки: команду минулого року очолив новий головний тренер – Максим Невмержицький.

Це добре відома у світі карате людина: в минулому видатний спортсмен; сьогодні – віце-президент Української федерації карате (УФК), президент київського клубу "Чемпіон", успішний тренер; серед його учнів – двократна віце-чемпіонка світу (серед кадетів і молоді) Єлизавета Сірош.

Напередодні турніру Максим Невмержицький дав інтерв'ю прес-службі УФК.

Ви нещодавно очолили українську молодіжку. З якими емоціями ви сприйняли нове призначення?

Пропозиція керівництва УФК стати головним тренером національної молодіжної збірної стала для мене досить несподіваною. Я, звичайно, маю великий досвід роботи з молодими спортсменами – як у клубі, так і на рівні збірної. Але це можуть сказати про себе багато наших провідних тренерів. Моєю мотивацією стали довіра й виклик.

Річ у тому, що колишній головний тренер української молодіжки Петро Корнійчук виконав величезну, результативну роботу і вивів нашу команду на високий міжнародний рівень. За це ми усі йому щиро вдячні. Але цей же рівень сьогодні є для мене важливим показником і подразником: не хочеться здавати позиції. Нагадаю, що на останньому для нас молодіжному чемпіонаті Європи 2017 року в Софії українці взяли шість медалей – дві золоті, одну срібну і три бронзових, зайняли шосте місце в загальному заліку. Таку планку взяти буде нелегко.

Але я розраховую не лише на власні можливості. У збірній сформовано тренерський штаб, куди увійшли провідні фахівці з роботи з молоддю: Денис Криловський (працює з кадетами), Іван Дрозд (юніори), Микола Сіраковський (U 21), Олексій Коновалов (ката). Я сподіваюся, що спільними зусиллями, у контакті з персональними тренерами спортсменів, ми досягнемо добрих результатів. В усякому разі – зробимо все для цього.

Тренери молодіжної збірної України

Торішній чемпіонат Європи, що проходив в російському Сочі, збірна України пропустила через зовнішні по відношенню до спорту обставини. Як це позначилося на сьогоднішньому рівні і стані команди?

У спортивному плані пропуск головного старту сезону несе тільки негативні наслідки. Юні спортсмени втратили рік кар'єри, хтось пішов з вікової категорії, тренери втратили мотивацію, вимушено обмежившись внутрішніми і другорядними турнірами. Ми на рік випали зі світового контексту, а за цей час сталися серйозні зміни, пов'язані з олімпійськими перспективами карате. Але це був форс-мажор, треба йти далі з урахуванням як суб'єктивних труднощів, так і об'єктивної специфіки молодіжного карате.

Якою є специфіка кадетського, юніорського і молодіжного карате на рівні національної збірної?

Специфіка віку: це діти, які іноді здійснюють на татамі дитячі помилки. Це особливо стосується кадетів і юніорів, у яких повністю домінують емоції. Юні спортсмени психологічно дуже залежні від своїх персональних тренерів, прив'язані до них. Тому я намагаюся максимально забезпечувати тренерам контакт зі своїми спортсменами, залучати їх до зборів і турнірів. Зрозуміло, за п'ять днів збору я не зможу, та і не збираюся навчати спортсменів технічним навичкам карате. Мої завдання – розставити акценти, дати настанови, психологічно мобілізувати і мотивувати, створити в колективі атмосферу, яка максимально працюватиме на успішний результат.

Є об'єктивна специфіка: юні спортсмени ростуть, змінюються вікові категорії, змінюється рівень конкуренції і навантажень. Далеко не усі можуть стабільно добре виступати зі зміною категорії, не усі витримують психологічні виклики, по-різному переносять перебудову організму, пов'язану з віком. Усі ці показники ми враховуємо в роботі.

Що ви можете сказати про комплектацію збірної та принципи відбору?

Ми, керівники УФК, довго і послідовно боролися за впровадження жорстких критеріїв відбору, пов'язаних з перемогами і призовими місцями на конкретних турнірах, яким давали статус відбіркових. Але сьогодні ми бачимо, що критерії треба коригувати. Ми стали заручниками власної прихильності до регламенту, в результаті якої декілька об'єктивно найсильніших у своїх категоріях на національному рівні спортсменів через різні обставини виявилися за бортом збірної. Щось мінятимемо, тим більше що за останній час з'явилися нові реалії. Зокрема, з минулого року Всесвітня федерація карате (WKF) стала проводити Молодіжну лігу. Результати виступів наших спортсменів на цих турнірах і місця в рейтингу WKF повинні знайти відображення в критеріях відбору до збірної. Це було б розумно.

Склад нинішньої збірної вийшов досить різномастим – знову ж таки у зв'язку з пропущеним чемпіонатом 2017 року. Наші кадети і переважна більшість юніорів дебютують на великому чемпіонаті. Оцінити їх перспективи й визначити плани складно. А ось у складі групи U 21 ми маємо досвідчених, титулованих спортсменів – чемпіонів і призерів Європи й світу. Наприклад, Соломія Кміть, Діана Шостак, Андрій Торошанко, які сьогодні вже успішно виступають в дорослих турнірах. Природно, з ними ми пов'язуємо реальні надії на медалі. Але кожен великий турнір завжди приносить як очікувані, так і непередбачувані результати.

молодіжна збірна

Як пройшла підготовка команди до чемпіонату Європи?

Завдяки підтримці УФК ми змогли "обстріляти" частину наших збірників на Гран-прі Хорватії в січні. Нагадаю, що там члени збірної Андрій Заплітний (юніори) та Еліна Сєлємєнєва (кадети) стали чемпіонами, а Валентин Найда, Марина Купчик і Анастасія Переуда взяли бронзові медалі.

Головним етапом підготовки стали збори, які ми провели в Черноморске на базі клубу "Катана". Керівник клубу, віце-президент УФК Олександр Тонкошкур за підтримки почесного президента Одеської обласної федерації карате Юрія Бузько забезпечив оптимальні умови для тренувань і проживання учасників зборів. Окрім самих спортсменів, тренерського штабу і великої кількості персональних тренерів, у зборах взяли участь дорослі зірки карате – Аніта Серьогіна, Гнат Пак і інші. Їх присутність була важливою і надихаючою для юних каратистів. Усі організаційні моменти були на найвищому рівні, включаючи освітлення зборів в соцмережах. Кращої підготовки бути не могло. Сподіваємося, це позначиться на виступах в Данії.

Хотів би відмітити, що цього року пройде і молодіжний чемпіонат світу – у кінці жовтня в Сантьяго. Тому чемпіонат Європи ми також розглядаємо, як ланку в системі подій сезону, з прицілом на подальші перспективи.

 

Склад молодіжної збірної України на чемпіонат Європи 2019 року (Ольборг, Данія)

Головний тренер: Максим Невмержицький

Тренерський штаб: Денис Криловський, Іван Дрозд, Микола Сіраковський, Олексій Коновалов, Олександр Тонкошкур

Спортсмени:

Кадети (14-15 років)

Хлопці

Ката

Ярослав Федоров

Куміте

-52 кг Давид Яновський

-57 кг Віктор Шевченко

-63 кг Максим Касаткін

-70 кг Данило Кравчук

70+ кг Іван Авраменко

Дівчата

Ката

Єлизавета Степанова

Куміте

-47 кг Аріадна Панчук

-54 кг Еліна Сєлємєнєва

54+ кг Олена Павловська

 

Юніори (16-17 років)

Юнаки

Ката

Олександр Черняєв

Куміте

-55 кг Максим Зрібнєв

-61 кг Микита Шилоносов

-68 кг Олександр Янул

-76 кг Андрій Заплітний

76+ кг Микола Мануїла

Дівчата

Ката

Дарина Гусєва

Куміте

-48 кг Наталя Шехадех

-53 кг Вікторія Ващишин

-59 кг Оксана Базелюк

59+ кг Галина Сирак

 

Молодь (U 21)

Чоловіки

Ката

Владислав Бульда

Куміте

-60 кг Миколай Громик

-67 кг Валентин Найда

-75 кг Віктор Ксенжик

-84 кг Андрій Торошанко

84+ кг Ігор Лагунов

Жінки

Ката

Вікторія Омельченко

Куміте

-50 кг Соломія Кміть

-55 кг Анна Проценко

-61 кг Діана Шостак

-68 кг Марина Купчик

68+ кг Анастасія Переуда