ukf_instagram
ukf_youtube
/Новини/Міжсезонне оновлення Світового Рейтингу WKF/

Міжсезонне оновлення Світового Рейтингу WKF

До чемпіонату світу з карате залишилось менше 90 днів, і вже опублікована перша Олімпійська Кваліфікаційна Таблиця - Токіо 2020, тож каратеки з усього світу прагнуть зайняти найвищі позиції у рейтингу. Поточні Гранд-переможці минулого сезону Прем’єр Ліги залишаються на високих позиціях у Світовому Рейтингу WKF і в цьому році.

Гранд-переможець Сандра Санчес з Іспанії продовжує очолювати жіночу категорію ката. Чемпіонка Європи, яка здобувала медалі на всіх великих міжнародних змаганнях з 2015 року, має комфортну перевагу у 1300 балів над дворазовою чемпіонкою світу Кійоу Шимідзу з Японії.  Серед українських спортсменок найвищий результат у Анни Крещенко, яка займає 85 місце з 442 балами.

Ріо Кіюна (Японія) очолює категорію ката чоловіки. Чемпіон світу здобув чотири медалі за чотири події цього року, що дало йому можливість домінувати в категорії. Гранд-переможець-2017  Даміан Кінтеро з Іспанії займає друге місце. Чемпіон України Віталій Кулик посідає 147 сходинку рейтингу, набравши 240 балів.

Тим часом, Міхо Міяхара демонструє силу молодшого покоління японських каратек, оскільки 22-річна спортсменка очолює жіноче куміте -50 кг. Найпопулярніша японська спортсменка здобула цього року чотири золотих медалі за п'ять подій, включаючи титул чемпіонки Азії. Друга позиція в рейтингу у Гранд-переможниці Серап Озчелік з Туреччини. Українська зірка найлегшої жіночої категорії Катерина Крива впевнено закріпилася на шостій сходинці Світового Рейтингу WKF.

В категорії куміте жінки -55 кг рейтинг очолює Цу-Юн Вен з Китайського Тайбею. Вигравши чемпіонат Азії, з мінімальним відривом, всього в 90 балів, вона зуміла випередити Гранд-переможницю минулого сезону, чемпіонку Європи 2018 українку Анжеліку Терлюгу, яка вперше за останні півроку поступилася лідерством у своїй категорії.

Після перемоги у сезоні Прем’єр Ліги – Карате 1 минулого року, в цьому сезоні Сяоян Їн з Китаю, здобувши чотири медалі, включаючи титул чемпіонки Азії, посідає першу сходинку у Світовому Рейтингу WKF в категорії куміте жінки -61 кг. Китайська каратека випереджає на 1300 балів віце-чемпіонку Європи 2018 року Аніту Серьогіну з України.

Вигравши чемпіонат Європи та Прем’єр Лігу в Стамбулі, швейцарка Єлена Кірічі піднялася  на першу сходинку Світового Рейтингу WKF в категорії куміте жінки -68 кг, випередивши японку Кайо Сомейя на 255 балів. Потужно провівши сезон, здобувши дві медалі Прем’єр Ліги, українка Галина Мельник увійшла до десятки Світового Рейтингу WKF.

Японка Аюмі Уекуса, яка завоювала три медалі за п'ять турнірів цього року, очолює жіночу категорію куміте +68 кг з переконливим відривом в 3180 балів від турчанки Мелтем Хокаоглу. Українка Анастасія Степашко займає дев’яту сходинку в цій категорії.

Ще один Гранд-переможець, що очолює рейтинг в своїй категорії – Садриддін Сайматов з Узбекистану. 21-річний каратека очолює рейтинг категорії куміте чоловіки -60 кг, він також є представником молодого покоління спортсменів, що досягають високих результатів на міжнародних змаганнях. Другий в рейтингу цієї категорії – Ерай Самдан з Туреччини. Львів’янин Олег Філіпович знаходиться на одинадцятій сходинці рейтингу.

Категорія куміте чоловіки -67 кг також суперечлива, адже двох найкращих за рейтингом  спортсмени розділяє менш ніж 500 балів. Бурак Уйгур з Туреччини є лідером, другий - Вінісіус Фігейра з Бразилії. Найсильніший за рейтингом в цій категорії серед українських спортсменів – Денис Копитко, він знаходиться на 52-му місці.

Суперзірка карате Рафаель Агаєв з Азербайджану знаходиться на чолі рейтингу в категорії куміте чоловіки -75 кг, і всього на 115 балів від нього відстає інша суперзірка, Гранд-переможець -  Станіслав Горуна з України, який здобув в цьому сезоні 5 медалей, включаючи бронзу чемпіонату Європи.

Японець Р’ютаро Арага лідирує в категорії куміте чоловіки -84 кг з двома медалями в чотирьох подіях цього сезону, включаючи «золото» чемпіонату Азії. Друге місце в рейтингу у  азербайджанця Айхана Мамаєва. А найсильніший в цій категорії серед українських спортсменів – Валерій Чоботар закріпився на четвертій сходинці рейтингу.

Рейтинг категорії куміте чоловіки + 84 кг очолює Джонатан Хорне з Німеччини. Чемпіон Європи 2017 року виграв три медалі в сезоні і має перевагу майже в 1000 балів над Гранд-переможцем Сайадом Гандзаде з Ірану. Найвищий показник рейтингу серед українських спортсменів в цій категорії у Ярослава Горуни, який займає 61-е місце.

Таким чином, за майже місяць до старту першого турніру в рамках олімпійського кваліфікаційного періоду сім українських спортсменів входять в ТОП-10 найсильніших каратек світу за Рейтингом WKF.

Нагадаємо, що кваліфікаційний період до XXXII Літніх Олімпійських ігор - Токіо 2020 розпочався 2 липня 2018 року і продовжиться до 6 квітня 2020 року. За результатами участі в турнірах в цей період, чотири найсильніших за рейтингом спортсмени в кожній з категорій отримають право участі в Олімпійських іграх 2020 року.