ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Перша назавжди та в усьому /

Перша назавжди та в усьому

5 серпня одна з найяскравіших зірок українського карате, заслужений майстер спорту Аніта Серьогіна повідомила на своїй сторінці в Інстаграмі про завершення активної кар’єри.

У житті кожного спортсмена (спортсменки) настає мить, коли доводиться йти. І у таку мить він (вона) має, перш за все, почути слова шани та подяки, а також – щирі побажання щастя та подальших успіхів.

Аніта Серьогіна – без перебільшення, легендарна, культова постать в українському карате. Вона не просто одна з найтитулованіших наших каратистів, саме вона назавжди увійшла в історію, ставши першою українською призеркою великого дорослого чемпіонату (срібна медаль чемпіонату Європи 2012, Тенеріфе) та першою українською чемпіонкою Європи (2013, Будапешт).

Статистику досягнень Аніти шукайте у Вікіпедії або в книзі «Історія українського карате». Вона перемагала на Всесвітніх та Європейських іграх, на чемпіонатах Європи, брала медалі на чемпіонатах світу, на безлічі міжнародних турнірів, вона очолювала рейтинг WKF у категорії куміте -61 кг. Її здобутків не перерахувати.

Українська спільнота карате знає Аніту як надзвичайно спокійну, лагідну дівчину та при цьому – організовану, дисципліновану та відповідальну людину. Вона завжди була кращою: закінчила школу в рідному Чорноморську з золотою медаллю, Одеський університет внутрішніх справ – з дипломом з відзнакою. Чимало людей свого часу з подивом дізнавались, що це біляве янголятко – офіцер поліції.

Аніта ще в юному віці залишилися сиротою, її другою родиною став клуб карате «Катана», а визначальну роль у її долі зіграв видатний тренер Олександр Тонкошкур.

Перемоги та трофеї прийшли до Аніти завдяки наполегливій праці та характеру переможниці. Вона казала так: «Я дуже важко працюю на тренуваннях – і в залі, і на татамі. А на змаганнях прихожу забирати своє».

Ще з 2008 року, коли Аніта дебютувала за збірну України на чемпіонаті Європи, вона була беззаперечним лідером у своїй категорії. Вона також успішно вела тренерську роботу в рідному клубі «Катана», вивозила на змагання великі команди юних спортсменів.

Доля у вигляді кохання та щасливого сімейного життя привели Аніту до Києва, до клубу «Чемпіон», де вона передає свій досвід наступним поколінням українських каратистів – разом із чоловіком Гнатом Паком, який переконав її продовжити кар’єру після Олімпіади-2020 та тренував її останні роки. Та й у рідному Чорноморську вона залишається культовою постаттю.

Аніто! Величезна тобі подяка за перемоги, за внесок у наше карате, за те, що ти стала взірцем та мотиватором для багатьох українських каратисток, за наші емоції, пов’язані з твоїми виступами!

Нехай у тебе все складеться найкращим чином! Нових успіхів та нових досягнень – у мирній та переможній Україні!