ukf_instagram
ukf_youtube
/Новини/Підсумки Гвадалахари: є медалі, є ліцензії, є куди зростати /

Підсумки Гвадалахари: є медалі, є ліцензії, є куди зростати

28-31 квітня в Гвадалахарі (Іспанія) пройшов 54-й чемпіонат Європи з карате. Збірна України здобула три медалі – золото (жіноча команда куміте) й дві бронзи (Аніта Серьогіна, -61 кг та Станіслав Горуна, -75 кг) та посіла п’яте місце в загальнокомандному заліку. Також за підсумками турніру українці здобули шість ліцензій на Європейські ігри 2019 року в Мінську.

Виступ збірної України на Євро-2019 міг бути ще результативнішим: адже наші спортсмени пробилися в шість бронзових фіналів, з яких, на жаль, зуміли виграти лише два. Але є два цікаві моменти. Навіть вигравши усі шість бронзових фіналів, Україна не піднялася б в загальному заліку – оскільки на рахунку грандів Іспанії, Туреччини, Франції та Італії було більше золотих та срібних медалей. Ба більше: минулого року в Нові Сад (Сербія) українці мали 4 медалі (1 золоту, 1 срібну, 2 бронзові), але в загальному заліку фінішували сьомими – перед нами тоді виявилися Азербайджан та Швейцарія.

Втім, нас цікавить не лише медальна статистика та рейтингові очки, а якісний рівень спортсменів та їх потенціал. А з цим все вбачається дуже пристойним. Шість бронзових фіналів, з яких п’ять прийшли безпосередньо через півфінали – лише Різван Талібов (84+ кг) провів єдиний втішний бій. Це серйозний показник. Шкода, що Різванові, який дебютував в індивідуальному куміте, як і досвідченій Анастасії Степашко (68+ кг), не пощастило виграти медаль – але попереду ще чимало чемпіонатів.

Та й те, що титуловані Катерина Крива (-50 кг) і Валерій Чоботар (-84 кг) цього разу вибули після перших боїв – не більше, ніж факт конкретного турніру. Немає сумнівів, що вони візьмуть своє на найближчих міжнародних стартах та на Європейських іграх в Мінську, куди обидва отримали ліцензії.

До речі, решта чотири ліцензії на Мінськ в активі Анжеліки Терлюги, Аніти Серьогіної, Галини Мельник та Стаса Горуни. Аніта й Стас взяли в Гвадалахарі по бронзі, Ліка в бронзовому фіналі поступилася важкій для себе суперниці – Івет Горановій з Болгарії, а Галя Мельник (-68 кг) в другому бою програла за дуже сумнівним хантеєм знаменитій Алізі Бухінгер з Австрії.

Проте в команді дівчата проявили себе найкращим чином. У фіналі проти Туреччини саме Анжеліка й Галина здобули вирішальні перемоги. Гідний внесок в перемогу зробила також дебютантка Діана Шостак, а Аніта Серьогіна, зокрема, блискуче виграла кульмінаційну сутичку півфінала у лідерки збірної Італії Сільвії Семераро. Таким чином, українки повторили свій золотий успіх 2017 року в Коджаелі (Туреччина).

Україна вчергове довела усім, що є рівною серед кращих. Стати п’ятими серед понад 50 країн-учасниць дорогого коштує. Нас знають, з нами рахуються.

Серед складових успіху – вдалий збір у Львові, чітка робота тренерського штабу на чолі з головним тренером національної збірної Антоном Нікуліним, суттєва підтримка з боку Української федерації карате, наявність у збірній на турнірі лікаря та масажиста. І звичайно – кропітка робота персональних тренерів, майже всі з яких були присутні в Гвадалахарі та підтримували своїх вихованців.

Зроблено наступний крок в напрямку до олімпійського Токіо-2020.

Маємо також ще один приємний результат: в змаганнях пара-каратистів Каріна Айрапетян виграла срібло в категорії «ката на візках».

Технічні результати виступів українських каратистів на 54-му чемпіонаті Європи виглядають наступним чином.