ukf_events
ukf_facebook
ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Португальський етап Прем’єр Ліги: гранди беруть золото, молоді – бронзу /

Португальський етап Прем’єр Ліги: гранди беруть золото, молоді – бронзу

У португальському місті Матузіньюш (передмістя Порту) 22-24 квітня пройшов другий етап Прем’єр Ліги Karate 1 WKF сезону 2022. Українські спортсмени виступили дуже вдало, виборовши п’ять нагород – два золота та три бронзи.

На татамі  Matosinhos Sport and Congress Center виступили 294 спортсмени з 53 країн світу. Україну представили 16 атлетів, які спромоглися підготуватись до великого турніру навіть в умовах війни – коли всі вони активно задіяні у волонтерській роботі по допомозі армії та цивільному населенню.

Свої чергові трофеї здобули наші гросмейстерки – одеситка Анжеліка Терлюга (-55 кг) і Аніта Серьогіна (-61 кг).

Ліка поступово здолала суперниць з Алжиру (3:1), Швейцарії (3:0), Люксембургу (0:0). У півфіналі вона пройшла італійку Вероніку Брунорі (3:0), а у фіналі за хантеєм перемогла досвідчену туркеню Тубу Якан.

Аніта перемогла представниць Швейцарії (6:2), Марокко (2:1), Канади (0:0). У півфіналі вона здолала Александру Гранде з Перу (1:0), а у фіналі – Ассель Канай з Казахстану (3:2).

У цій же категорії молода львів’янка Діана Шостак здобула бронзову медаль. Вихованка Антона Нікуліна обіграла суперниць з Туреччини (5:4), Румунії (5:0), Словаччини (3:0). У чвертьфіналі Діана перемогла Жаклін Фактос з Еквадору (6:1), але у півфіналі мінімально поступилася Ассель Канай – 4:5. У бронзовому фіналі українка здолала Алессандру Манджакапру з Італії – 3:2.

У категорії -68 кг Галина Мельник пройшла суперниць з Словаччини (1:0), Туреччини (4:0), Німеччини (5:4). У чвертьфіналі турнірна сітка звела двох українок: вкотре на Галю вийшла молода Еліна Сєлємєнєва з Запоріжжя, яка також на старті здобула три блискучі перемоги, в тому числі – над зірковою Алізою Бухінгер з Австрії. Вкотре в українському дербі переміг досвід: Мельник виграла – 3:0. У півфіналі Галина поступилася Ірині Зарецькій з Азербайджану (2:3), а у бронзовому фіналі завдала поразки Мирославі Копуновій зі Словаччини (6:5).

Нашу єдину медаль у чоловіків здобув Андрій Заплітний (-75 кг). Молодий чернівчанин переміг суперників з Казахстану (1:0), Данії (6:1), Швейцарії (2:0), Саудівської Аравії (1:0). У півфіналі Андрій програв майбутньому чемпіону італійцеві Даніелє Де Віво (0:3), а у бронзовому фіналі переміг другого італійця, Лоренцо Пєтромаркі (1:1, за першим набраним балом).

Наші вітання спортсменам-призерам та їх тренерам: Олександрові Тонкошкуру, Денисові Морозову, Антонові Нікуліну, Олександрові Пікуліну, Андрієві Лазоренку.

Окремо слід виділити виступ нашого представника в категорії ката Ярослава Федорова. Юний спортсмен з Чорноморську дістався бронзового фіналу – що є надзвичайним досягненням для України. Хоча Ярослав поступився туркові Енесу Оздеміру, його досягнення в Португалії є гарною заявкою на майбутні великі успіхи.

На турнірі в Матузіньюсі за Україну також виступали: Катерина Крива, Юлія Палашевська, Ольга Василенко (всі – -50 кг), Олександра Шолохова (-61 кг),Нікіта Філіпов (-60 кг), Гнат Пак (-67 кг), Станіслав Горуна (-75 кг), Андрій Торошанко і Костянтин Цимбал (обидва – -84 кг).

Нагадаємо, що на першому етапі Прем’єр Ліги в здобутку збірної Украни було чотири нагороди: два срібла (Анжеліка Терлюга, Аніта Серьогіна) та дві бронзи (Діана Шостак, Станіслав Горуна). Маємо чудову динаміку, з якою можна щиро привітати головного тренера збірної України Миколу Сіраковського та керівництво УФК.   

Наступний етап Прем’єр Ліги відбудеться 13-15 травня в Рабаті (Марокко).

Team Ukraine

Прес-служба УФК