ukf_instagram
ukf_youtube
karate.ua/Новини/Прага-2022: українська молодіжка входить до першої трійки/

Прага-2022: українська молодіжка входить до першої трійки

Молодіжна збірна України дуже добре виступила на 49-му кадетсько-юніорському та 10-му молодіжному (U21) чемпіонаті Європи, який 17-19 серпня пройшов у Празі (Чехія). Здобувши 5 нагород (3 золоті, 1 срібну, 1 бронзову), юні українці увійшли до топ-трійки в загальному заліку.

Досягти такого результату нашим спортсменам вдалося попри умови війни. Через те, що головний тренер національної молодіжної збірної Максим Невмержицький з перших днів війни воює у лавах ЗСУ, діями української збірної у Празі керував Денис Криловський, член тренерського штабу збірної, досвідчений та успішний фахівець, президент одеського клубу «Легіон».

Змагання пройшли на арені Fortuna за участи 1065 атлетів з 48 країн Європи. Україну загалом представляли 33 спортсмени.

Золото вибороли: у кадетів – Дарія Булай (-54 кг, Чернівці, клуб «Лідер», тренер – Олександр Лендел), у юніорів – Давид Яновський (Одеса, клуб «Легіон», тренер – Денис Криловський), у категорії U21 – Еліна Сєлємєнєва (-68 кг, Запоріжжя, клуб Concordia, тренер – Анатолій Михайленко).

Підкреслимо вагу золотої медалі Дарії Булай, чий персональний тренер Олександр Лендел наразі воює з агресором у лавах ЗСУ. Дарію готували безпосередньо до турніру тренери клубу «Лідер» Олександр Пікулін, Андрій Лазаренко та Валерій Чоботар, а виводив на бої у Празі Андрій Лазаренко.

Срібну медаль здобула юніорка Наталя Осадчук (-53 кг, Чорноморськ, клуб «Катана», тренер – Олександр Тонкошкур).

Бронзу отримала кадетка Віолета Макаренко (-54 кг, Харків, клуб «Тайкан», тренер – Сергій Обухов).

За крок до медалі зупинився Артем Середа (U21, -67 кг, Миколаїв), який дістався бронзового фіналу, але мінімально поступився супернику з Румунії (1:2).

У підсумковому загального заліку збірна Україна посіла 3-е місце, пропустивши вперед лише команди Іспанії та Туреччини. Нагадаємо, що минулого року на молодіжному Євро в Тампере (Фінляндія) збірна України здобула 2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові медалі та посіла 5-е місце в загальному заліку. До речі, єдиним призером Тампере, кому вдалося здобути медаль у Празі, стала Еліна Сєлємєнєва, яка минулого року була бронзовою призеркою. Запорізька зірка, яка наразі вже виступає за дорослу національну збірну, блискуче пройшла турнірну сітку, на шляху до фіналу виграла три бої всуху, у півфіналі дозволила суперниці з Чехії взяти один бал (4:1), а у напруженому фіналі здолала англійку Лорен Солсбері – 7:4.

Найщиріші вітання спортсменам, їх тренерам та тренерському штабу збірної! Заочні вітання тренерам-воїнам Максимові Невмержицькому та Олександрові Ленделу!

Дуже приємно, що медалі для України здобували спортсмени з різних регіонів держави – Чернівці, Одеса, Запоріжжя, Чорноморськ, Харків.

Чергові досягнення здійснили в Празі представники українського суддівського корпусу: Сергій Спасиченко, Віталій Стойко та Віолетта Ковальова підвищили свої міжнародні категорії, а Ірина Доль та Сергій Чорний  – отримали європейську міжнародну категорію. Вітаємо всю суддівську колегію зі стабільним поступальним розвитком та збільшенням їх впливу в європейському карате!

Також напередодні чемпіонату в Празі відбулося засідання Виконавчого комітету Європейської федерації карате (EKF), в якому взяв участь Почесний президент УФК Сергій Левчук.

Чемпіонат Європи в Празі знову показав, що в українського карате є перспективи, що й після Олімпіади-2020 є куди рухатися та задля чого працювати. Будемо сподіватися, що юні спортсмени сьогоднішнього покоління побачать повернення карате до олімпійської програми та позмагаються за олімпійські медалі – також успішно, як це було в Празі.

Наступний старт молодих українських каратистів уже незабаром – етап Молодіжної Ліги в Поречі (Хорватія), 1-3 липня.